5 nejčastějších chyb v péči o řasy

Vzhled řas je pro řadu z nás nesmírně důležitý, tvoří podobně jako obočí celkový vzhled
ve tváři, není to ale jen o krásném looku magických očí. Řasy mají mnohem důležitější
funkci – chránit naše oči.

Jak dosáhnout toho, aby se řasy nelámaly, nebyly slabé a nevypadávaly? Odpověď
je rutina. Nastavení správné rutiny v péči o řasy je klíčové. Pojďme si říct 5 nejčastějších chyb, kterých se někteří z nás dopouští a jak se jim vyhnout.

  1. Nesprávné odličování

Makeup včetně řasenky zanechává zbytky, pokud se správně neodlíčí. Agresivní odličování vede k poškozování jednotlivých řas a podrážděnému očnímu víčku. Vždy dbej na to,
že máš správný odličovač, který tě nepálí, neštípe a jemně odstraní makeup. Oči odličuj jemně, směrem od kořínku ke konečkům, případně jemnými krouživými pohyby a důkladně, aby byly všechny zbytky makeupu odstraněny. U voděodolných řasenek to dá dvojnásobnou práci.

  1. Časté používání kleštiček

Aby řasy zůstaly silné a zdravé, potřebují stejně jako vlasy správné zacházení. Kleštičky používej sporadicky a nejlépe před použitím řasenky, jakmile se řasy natáčí po aplikaci řasenky, která je zaschlá, řasy to poškodí. Při použití kleštiček je lepší pomalého
a postupného tlaku.  Používání kleštiček řasy láme do natočení, čím pomalejší je stlačení tím méně škody natočení způsobí.

  1. Umělé řasy

Aplikací umělých řas k prodloužení nebo zahuštění se poškozují přirození řasy což dlouhodobě vede k jejich trvalé ztrátě. To především, pokud procedura není vykonaná profesionálem nebo se dělá příliš často. Pokud chceš umělé řasy mít, dávej si mezi procerůrami pauzy, dej jim čas na regeneraci a vybírej profesionály, kteří požívají šetrné techniky.

  1. Používání staré řasenky

Známe to všichni, řasenka je vyschlá nebo leží dlouho v kosmetické taštičce, že už si ani nepamatuješ, kdy si ji naposledy použil. Životnost řasenky po otevření je cca půl roku. Poté její složky můžou změnit své chemické složení a postupně se v ní začnou tvořit bakterie, které způsobí podráždění, zarudnutí, svědění nebo dokonce oční infekci.

Změny konzistence řasenky vede k nerovnoměrnému nanášení a vzniká těžký a slepený look řas. I pokud je řasenka nová, oveř si její složení, aby byla kvalitní, pokud je její složení nekvalitní, je to stejný příběh, jako se starou řasenkou.

  1. Nedostatečná výživa 

Aby řasy rostly silné a zdravé a přirozeně se obnovovaly, používej řasové sérum, denně ho aplikuj, řasám dodáš hydrataci a patřičnou výživu. Sérum Spacelash dodá řasám obsahuje peptidy, které díky svým účinkům vyživují a posilují řasové folikuly, které pak méně vypadávají a jsou o poznání zdravější. Jejich produkce se věkem snižuje a proto je dobré je doplňovat.

Používej Spacelash pravidelně jedenkrát denně a výsledky se dostaví po 6 týdnech, sérum navíc neobsahuje oproti konkurenčním značkám hormony ani parabeny, jeho složení je veganské. Zkrátka a dobře to nejlepší pro tvé řasy.

Magazín

5 nejčastějších chyb v péči o řasy

Vzhled řas je pro řadu z nás nesmírně důležitý, tvoří podobně jako obočí celkový vzhledve tváři, není to ale jen o krásném looku magických očí. Řasy mají mnohem důležitějšífunkci – chránit naše oči. Jak dosáhnout toho, aby se řasy nelámaly, nebyly slabé a nevypadávaly? Odpověď je rutina. Nastavení správné rutiny v péči o řasy je…

Pleťové oleje – jaké vybrat a jak je používat

Když se řekne pleťový olej, jeho přídavné jméno naše hlava nezohlední, představíme si prostě olej—tekutinu, která je mastná. Z čehož přirozeně vzniká představa mastné pleti. To ocení ti, jejichž pleť je přirozeně suchá nebo má tendenci se vysušovat, nebo se na pleti vytváří suchá místa. Pro smíšenou, mastící se nebo aknózní pleť oleje automaticky vyvolají…